Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Widok na Kościół pw. Wniebowzięcia NMP i Zamek

Dom Architekta SARP Zamek Tuczno

Panorama Tuczna

Panorama Tuczna

Kościół pw. Wniebowzięcia NMP i Zamek

Dom Architekta SARP Zamek Tuczno

Panorama Tuczna

 • Kontakt

  Urząd Miejski w Tucznie
  ul. Wolności 6, 78-640 Tuczno
  tel. 67 259 30 35
  ePUAP: /GminaTuczno/SkrytkaESP

 • Napisz do nas

Kuślin i Ogrodzieniec

Kuślin     Ogrodzieniec

W dniach 7-10 sierpnia 2008 roku w Tucznie odbyło się spotkanie delegacji z czterech gmin. Z tuczyńskiej gościnności skorzystali samorządowcy z wielkopolskich Gmin Kuślin ( 4 osoby) i Mieścisko (1 osoba), ze Śląska Gmina Ogrodzieniec (6 osób) i ze Słowacji Gmina Spisske Podhradie ( 4 osoby).
W czasie pobytu delegacje poznały uroki naszego miasta i jego piękne malownicze okolice. Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Krystyny Stysińskiej goście mogli zwiedzić największy na terenie zakład pracy – Fabrykę Czekolady. Poznać proces powstania zakładu od początku po dzień dzisiejszy. Delegacja mogła zapoznać się z całą linią produkcyjną i zaobserwować własnym okiem jak powstają poszczególne produkty zakładu. Na zakończenie wizyty w zakładzie każdy z uczestników dostał słodki upominek od Pani Dyrektor.

Kuślin i Ogrodzieniec  Kuślin i Ogrodzieniec

Kuślin i Ogrodzieniec  Kuślin i Ogrodzieniec

W tym samym dniu goście mogli jeszcze zobaczyć oddaną w tym roku inwestycję: Oczyszczalnię w Płocicznie po której oprowadzał gości Kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Tucznie Pan Ireneusz Kicman. Przedstawiono zastosowaną technologię, która zapobiega przedostaniu się zanieczyszczeń do środowiska.

Kuślin i Ogrodzieniec 

Niezapomnianą atrakcją był wyjazd delegacji na największe skupisko umocnień Wału Pomorskiego ,,Górę Wisielczą” i zwiedzenie bunkrów w Strzalinach po których oprowadzał i opowiadał całą historię Pan Tomasz Rojek.

 

 

 

 

 

Kolejną atrakcją dla gości było zwiedzenie Zamku Wedlów Tyczyńskich, gdzie mogli dowiedzieć się historii naszego miasta i okolic

 

 

 

 

 

 Goście zwiedzili również plażę miejską położoną nad jeziorem Liptowskim.

 

Na ostudzenie emocji delegacja mogła zobaczyć kolejną oddaną w tym roku inwestycję halę widowiskowo – sportową, którą byli bardzo zachwyceni i w pełni podziwu.

 

Do pokazania tak wiele a czasu tak mało – byliśmy również w:

Stanicy z przystanią żeglarzy znajdująca się na terenie Rezerwatu Betyń Wielki po tak bogatej florę i faunę opowiedzieli i oprowadzili i nas Pan Stanisław Wiese i Pan Jerzy Szatan

 

 

Zostaliśmy także oprowadzani po stanicy, która znajduje się na terenie Rezerwatu i o której oprowadzał i przedstawiał nam ciekawe informacje Pan Grzegorz Rzymski a na zakończenie pojechaliśmy do Ośrodka edukacji leśnej przy Nadleśnictwie Tuczno. Goście byli pod wrażeniem urokami naszej gminy i ich okolicami oraz naszymi naturalnymi walorami.

 

Punktem kulminacyjnym podczas wizyty było podpisanie umowy o współpracy partnerskiej przez gminę Tuczno a Gminą Ogrodzieniec i Kuślin.Celem niniejszych umów będzie dążenie do rozwijania stosunków partnerskich między gminami, umożliwienie wymiany kulturalnej, dzięki temu przyczynić się do wzajemnego zrozumienia i współpracy. Liczymy także wymianę doświadczeń samorządowych. Podpisanie umów odbyło się w sali narad Urzędu Miejskiego w Tucznie w obecności zaproszonych gości i przedstawicieli Radnych Rady Miejskiej Tuczna.

 

 

Strona internetowa Gminy Kuślin

Strona internetowa Gminy Ogrodzieniec

Autor: -

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:0000-00-00 00:00:00przez: -
Opublikowano:0000-00-00 00:00:00przez: -
Podmiot udostępniający: -
Odwiedziny:4557

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.

Banery/Logo