Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Widok na Kościół pw. Wniebowzięcia NMP i Zamek

Dom Architekta SARP Zamek Tuczno

Panorama Tuczna

Panorama Tuczna

Kościół pw. Wniebowzięcia NMP i Zamek

Dom Architekta SARP Zamek Tuczno

Panorama Tuczna

 • Kontakt

  Urząd Miejski w Tucznie
  ul. Wolności 6, 78-640 Tuczno
  tel. 67 259 30 35
  ePUAP skrytka: /GminaTuczno/SkrytkaESP

 • Napisz do nas

Märkiesche Heide

Märkiesche HeideGmina Tuczno w dniu 6 września 2006r. gościła u siebie delegację z partnerskiej Gminy Märkiesche Heide między innymi przedstawiciele rady, pracownicy urzędu, koła gospodyń wiejskich oraz Związku Emerytów i Rencistów. Po przyjeździe do Tuczna władze Samorządowe Gminy przywitały wszystkich przybyłych. Burmistrz Tuczna Teresa Łuczak pokrótce opowiedziała o strukturze naszej gminy, miejscowych podmiotach gospodarczych, walorach i zasobach przyrodniczych. Po krótkim odpoczynku goście zwiedzili nasz urząd oraz uwiecznili swój pobyt wspólnymi zdjęciami przy tablicy gmin partnerskich przed Urzędem Miejskim. Następnie delegacja udała się do gospodarstwa agroturystycznego państwa Zofii i Andrzeja Gosów po czym wraz z przewodnikiem Panem Randolfem Bytnerowiczem odwiedzili miejscowość Strzaliny oraz znajdujące się tam Umocnienia Wału Pomorskiego. Po wyprawie pełnej wrażeń goście zostali zaproszeni do zamku, w którym poznali niesamowitą legendę o Białej Damie oraz historię rodu Wedlów – Tuczyńskich. Na zakończenie wizyty nasi partnerzy odwiedzili Pensjonat „Landau” w Nowej Studnicy i pełni zadowolenia udali się w drogę powrotną.

Wspólne spotkania partnerskich gmin umacniają współpracę dla dobra każdej z nich.

Märkiesche HeideMärkiesche Heide

W zaprzyjaźnionej Gminie Märkische Heide w dniu 26 sierpnia br. odbył się uroczysty jarmark, w którym uczestniczyła delegacja z gminy Tuczno. Było to spotkanie integracyjne, podczas którego omówione zostały sposoby dalszej współpracy pomiędzy gminami.

Dwudziestopięcioosobowa delegacja z Gminy Tuczno w tym: władze samorządowe gminy, przedstawiciele Rady, Stowarzyszenia Rozwoju Obszarów Wiejskich Gminy Tuczno, zarządu Klubu Sportowego "JEDNOŚĆ", strażaków z gminnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Tuczno, część gminnego zespołu Sweet Stars, Eugeniusz Kowalski - cymbalista z Jamienka uczestniczyli na zaproszenie partnerskiej gminy w jarmarku zorganizowanym w miejscowości Groß Leutchen. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili urząd, obejrzeli wystawę pt.: "WOLNOŚĆ" oraz miejscowy kościół ewangelicki. Oficjalnego otwarcia jarmarku dokonali Burmistrz Märkische Heide dr Horst Theile oraz Burmistrz Tuczna Teresa Łuczak. Wyjazd był okazją do poznania obyczajów i kultury partnerskiej gminy. Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji między innymi wystąpił chór, orkiestra POLIZAI DEUTSCH. Gromkimi brawami nagrodzone zostały dziewczęta z zespołu Sweet Stars, które zachwyciły wszystkich zebranych swym ekspresyjnym tańcem i ciekawymi układami tanecznymi.

Ponadto organizatorzy zagwarantowali mnóstwo atrakcji takich jak dmuchany zamek, występy cyrkowe, stoiska z zabawkami.

Punktem kulminacyjnym zabawy tanecznej był pokaz fajerwerków.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko zorganizowane przez członków Stowarzyszenia Rozwoju Obszarów Wiejskich. Nasi niemieccy partnerzy mogli obejrzeć rękodzieła wykonane przez mieszkańców Gminy Tuczno.

Wspólne spotkanie umocniło nasze plany, iż współpraca pomiędzy gminami będzie się dalej rozwijać i przyniesie obopólne korzyści.

Strona internetowa Gminy Märkiesche Heide

Autor: -

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:0000-00-00 00:00:00przez: -
Opublikowano:0000-00-00 00:00:00przez: -
Podmiot udostępniający: -
Odwiedziny:3049

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.

Banery/Logo