WsparcieDlaSzpitala.pl

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
6 maja 2020

Przez ostatnie sześć tygodni trzydziestoosobowy zespół programistów i naukowców stworzył i rozwinął pro bono ogólnopolski system wsparcia społecznego szpitali WsparcieDlaSzpitala.pl, który objął już ponad 400 szpitali i DPS ze 150 miast Polski.

W Powiecie Wałeckim w chwili obecnej w systemie znajduje się Dom Pomocy Społecznej, 107 Szpital Woskowy w Wałczu i Zakład Opiekuńczo-Leczniczego w Tucznie. System ten pomaga pomagać w inicjatywach społecznych i zbiórkach rzeczowych dla szpitali. W systemie WdS jest już ponad 240 koordynatorów lokalnych, których zadaniem jest pomoc w zbiórce rzeczowej dla szpitali oraz dla Domów Pomocy Społecznej.

Logując się do systemu mogą Państwo w trzech prostych krokach sprawdzić, czego potrzebują szpitale w Państwa okolicy, jak pokrywa się to możliwościami darczyńcy lub firmy i każdego chętnego do deklarowania pomocy.

Platforma połączy Państwa bezpośrednio z Koordynatorem, który wspiera dany szpital i który pomoże organizacyjnie w zbiórce.

Cały proces jest niezwykle prosty, a pomoc dla szpitali i personelu medycznego ogromnie potrzebna. Zachęcamy Państwo do aktywnego, ale i efektywnego wspierania polskich szpitali. Szczegółowe informacje dotyczące kont w systemie znajdują się na stronie: https://www.wsparciedlaszpitala.pl/darczyncy/