KORONAWIRUS - informacje
Artykuły
-
-
Informacja w sprawie transportu osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, w tym osób niepełnosprawnych
15 stycznia 2021
UWAGA INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY TUCZNO
Pełniący funkcję Burmistrza Tuczna realizuje zadanie pn. transport osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, w tym osób niepełnosprawnych.
Zgodnie z wytycznymi Wojewody transport przeznaczony jest dla osób:
- posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami,
- mających trudności z dostępem do punktu szczepień – osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień.
Osoby chcące skorzystać z transportu mogą uzyskać informacje pod numerem telefonu:
67 259 30 35
w godzinach od 08:00 do 15:00
UWAGA! ZGŁOSZEŃ MOŻNA DOKONYWAĆ DOPIERO PO ZAPISANIU SIĘ NA SZCZEPIENIE W PUNKCIE SZCZEPIEŃ
I OTRZYMANIU INFORMACJI O DACIE I GODZINIE SZCZEPIENIA
-
Etap odpowiedzialności przedłużony do 31 stycznia
12 stycznia 2021
Trudna sytuacja w Europie dotycząca COVID-19 oraz wciąż wysoka liczba osób w szpitalach i pod respiratorami w Polsce powodują, że konieczne jest przedłużenie obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią do 31 stycznia. Pamiętajmy, że od naszej wspólnej odpowiedzialności zależy to, jak szybko poradzimy sobie z COVID-19. Zbyt wczesne wycofanie obostrzeń, może doprowadzić do drastycznego przyrostu zachorowań. 18 stycznia uczniowie klas I-III wrócą do szkół w ścisłym reżimie sanitarnym. Przygotowaliśmy wytyczne oraz harmonogram testowania nauczycieli.
-
Przedłużamy etap odpowiedzialności i wprowadzamy dodatkowe ograniczenia – zamknięte stoki i nowe zasady bezpieczeństwa w Sylwestra
18 grudnia 2020
Przerwanie transmisji COVID-19 to jedyny skuteczny sposób na zwycięstwo w walce z koronawirusem. Umożliwi to szczepionka przeciwko COVID-19. Zanim jednak rozpoczniemy proces szczepień, musimy być szczególnie ostrożni i odpowiedzialni. Do 17 stycznia 2021 r. przedłużamy etap odpowiedzialności, podczas którego wprowadzamy dodatkowe ograniczenia. Zamknięcie stoków narciarskich oraz zakaz przemieszczania się w Sylwestra – to niektóre z nich. Sprawdź, jakie zmiany czekają nas po świętach.
-
Wdrażamy program Domowej Opieki Medycznej. Pulsoksymetr będzie monitorował stan zdrowia pacjentów w domu
1 grudnia 2020
Dla bezpieczeństwa pacjentów z COVID-19, których stan zdrowia pozwala na odbycie izolacji w domu uruchamiamy program Domowej Opieki Medycznej. To system zdalnego monitoringu parametrów chorych – saturacji krwi i tętna. Program pozwala na szybkie wykrycie pacjentów, którzy ze względu na pogorszenie stanu powinni trafić na leczenie szpitalne. Pacjenci otrzymują Pulsoksymetry jako narzędzie diagnostyczne oraz korzystają z sytemu PulsoCare do przekazywania i monitorowania danych.
Kto skorzysta z programu DOM?
Pacjenci z COVID-19, którzy:
- ukończyli 55 lat są automatycznie włączeni do programu Domowej Opieki Medycznej.
- mają mniej niż 55 lat wykorzystują jedną z dwóch ścieżek:
a) wypełniają formularz Pulsocare, który znajduje się na stronie Ministerstwa Zdrowia lub
b) kwalifikowani są przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, zarejestrowanego w systemie DOM.Program jest dedykowany pełnoletnim pacjentom, leczonych w warunkach domowych.
Korzystasz z programu Domowej Opieki Medycznej? Będziesz monitorował stan swojego zdrowia przy pomocy pulsoksymetru.
Ważne!
Monitoring stanu zdrowia, telekonsultacje oraz pozostałe działania realizują konsultanci i lekarze z Centrum Kontaktu DOM – infolinia Domowej Opieki Medycznej: 22 735 39 40. Centrum Kontaktu jest dostępne dla pacjentów przez 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę.
-
Od 28 listopada wchodzimy w Etap odpowiedzialności
30 listopada 2020
Zaplanowaliśmy optymalny plan powrotu do normalności po epidemii koronawirusa. Z ogromną rozwagą podchodzimy do wprowadzania nowych zasad bezpieczeństwa. Od naszej wspólnej odpowiedzialności zależy to, jak szybko poradzimy sobie z COVID-19. Od soboty, 28 listopada wprowadzamy nowe zasady i ograniczenia. W ścisłym reżimie sanitarnym przywracamy funkcjonowanie sklepów oraz usług w galeriach i parkach handlowych. Dopuszczamy funkcjonowanie bibliotek. W wigilię, 24 grudnia, rezygnujemy z godzin dla seniora.
Nowe zasady będą obowiązywały przez najbliższy miesiąc – od soboty 28 listopada do 27 grudnia. O tym, co będzie dalej, zadecydujemy my sami. To od nas zależy, czy etap odpowiedzialności znacząco wpłynie na ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa i pozwoli na dalsze znoszenie obostrzeń.
Zasady i ograniczenia w tzw. Etapie odpowiedzialności
- Przemieszczanie się:
- dystans 1,5 m od innych osób;
- ograniczenia w przemieszczaniu się dzieci i młodzieży poniżej 16. roku życia. Od poniedziałku do piątku (w dni nauki szkolnej) w godz. 8:00 – 16:00 mogą poruszać się jedynie z rodzicem lub opiekunem prawnym.
- Gastronomia – wyłącznie działanie „na wynos” i „na dowóz”.
- Salony fryzjerskie i kosmetyczne – funkcjonowanie w reżimie sanitarnym – co najmniej 1,5 m odległości między stanowiskami oraz nie więcej niż 1 osoba na 1 stanowisko obsługi z wyjątkiem obsługi.
- Biblioteki publiczne i naukowe – możliwość prowadzenia działalności przy zachowaniu limitu 1 osoby na 15 m2 powierzchni przeznaczonej do udostępniania zbiorów.
- Komunikacja zbiorowa – ograniczenia liczby osób w transporcie publicznym:
- 50% liczby miejsc siedzących albo
- 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących, przy jednoczesnym pozostawieniu w pojeździe co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych.
- Kult religijny:
- ograniczenie liczby osób w kościołach – maksymalnie 1 osoba na 15m2;
- obowiązek zachowania odległości minimum 1,5 m od innych osób oraz zakrywania nosa i ust.
- Zgromadzenia i spotkania:
- w zgromadzeniu może uczestniczyć maksymalnie 5 osób, przy czym odległość między zgromadzeniami nie może być mniejsza niż 100 m;
- imprezy organizowane w domu – z udziałem maksymalnie 5 osób (do tego limitu nie wliczamy osoby zapraszającej na imprezę oraz osób, które wspólnie mieszkają lub gospodarują z tą osobą).
- Współzawodnictwo i wydarzenia sportowe – możliwe wyłącznie bez udziału publiczności.
- Kasyna oraz obiekty działalności związanej z eksploatacją automatów do gier hazardowych na monety – 1 osoba na 15 m2 powierzchni dostępnej dla klientów, przy zachowaniu odległości 1,5 m, z wyłączeniem obsługi.
-
Dane o zachorowaniach i zgonach – przejrzyste i pewne informacje w nowej odsłonie
26 listopada 2020
Informacje na temat liczby zakażeń koronawirusem, z podziałem na województwa, powiaty etc. można znaleźć na stronie www.gov.pl/web/koronawirus w zakładce - Mapa zakażeń koronawirusem SARS-Cov-2.
Strona: 1/5
Metryczka
Wytworzono: | 0000-00-00 00:00:00 | przez: - |
---|---|---|
Opublikowano: | 0000-00-00 00:00:00 | przez: - |
Podmiot udostępniający: | - | |
Odwiedziny: | 75190 |
Rejestr zmian
- Brak wpisów.