Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Tuczno

Tuczno

Tuczno

Tuczno

Tuczno

Tuczno

Tuczno

Aktualności

Artykuły

 • Informacja firmy ATF - odbiór odpadów

  Szanowni Państwo,

  Uprzejmie informujemy, że trudne warunki panujące na drogach, tj. zalegająca warstwa śniegu i występujące oblodzenia wielu dróg lokalnych mogą powodować opóźnienia lub brak możliwości odbioru odpadów w zaplanowanych w harmonogramie terminach.

  Uprzejmie prosimy o wyrozumiałość.

  Wszystkie odpady zostaną odebrane w możliwie najkrótszym terminie.

  Z wyrazami szacunku
  ATF Sp. z o.o. Sp. k.
  Chojnica 2
  78-650 Mirosławiec
  mobile: 696 002 630
  tel.: 94 36 64 202
  fax.: 94 36 62 284
  www.atfpolska.com

  Czytaj Więcej o: Informacja firmy ATF - odbiór odpadów
 • Dofinansowanie ośrodków pomocy społecznej

  Ponad 26,5 mln zł z budżetu państwa trafi do wszystkich 113 gmin na Pomorzu Zachodnim na utrzymanie ośrodków pomocy społecznej. Umowy w sprawie rządowego dofinansowania podpisał wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz.

  - Środki zostaną przeznaczone na zadania z zakresu pomocy społecznej, m.in zasiłki stałe i zasiłki okresowe, dożywianie, opłacenie składki na ubezpieczenie zdrowotne za osoby pobierające świadczenia z pomocy społecznej – mówi wicewojewoda Marek Subocz.

  Rządowa dotacja pokrywa 80 procent kosztów utrzymania OPS.

  Gmina Tuczno otrzymała dotację w wysokości 87 000,00 zł

  https://www.szczecin.uw.gov.pl

   

  Czytaj Więcej o: Dofinansowanie ośrodków pomocy społecznej
 • Badanie opinii mieszkańców

  Szanowni Państwo, zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o wypełnienie ankiety dotyczącej miejsca, w którym wszyscy mieszkamy - Gminy Tuczno. Ankieta powstała w ramach Partnerstwa pn. „Sieć Współpracy Zarządzania Strategicznego Gmin Na Rzecz Kompleksowego Rozwoju Powiatu Wałeckiego”, który obejmuje wszystkie Gminy należące do Powiatu Wałeckiego i posłuży do opracowania wspólnej strategii rozwoju partnerstwa. Ten dokument pozwoli nam starać się o środki zewnętrzne na realizację zadań, które w największym stopniu poprawią sytuację naszych mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców. Wyniki, po opracowaniu, będą przedstawione publicznie w formie zbiorczego raportu.

  Czytaj Więcej o: Badanie opinii mieszkańców
 • 250 mln zł dla gmin, w których działały PGR-y

  Ruszył nabór wniosków, na który już od dawna czekała gmina Tuczno.

  W poniedziałek, 4 stycznia, ruszył nabór wniosków na dofinansowanie inwestycji w gminach, w których w przeszłości funkcjonowały PGR-y. Nabór potrwa do 12 lutego 2021 r. Do gmin trafią środki finansowe w wysokości 250 milionów zł. Poinformowali o tym premier Mateusz Morawiecki i wiceminister Paweł Szefernaker.

  Czytaj Więcej o: 250 mln zł dla gmin, w których działały PGR-y
 • Zawieszenie opłaty targowej w 2021 roku

  Na podstawie Ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem,  przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz.U.2020.1842 t.j. z dnia 2020.10.20) od dnia 1 stycznia 2021r. do 31 grudnia 2021r. nie pobiera się opłaty targowej, o której mowa w art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1170)

  Czytaj Więcej o: Zawieszenie opłaty targowej w 2021 roku
 • Nowy samochód w Gminie Tuczno

  30 grudnia p.o. Burmistrza przekazał do eksploatacji Panu Zbigniewowi Furmanowi nowy Samochód Ford Transit. Samochód przystosowany jest do przewozu osób niepełnosprawnych i umożliwia wsiadanie osobom korzystającym z wózka inwalidzkiego. Poprawi się również bezpieczeństwo i komfort przewożonych osób. Ze wspaniałego wyposażenia zadowoleni będą użytkownicy, a już z pewnością Pan Zbigniew dla którego jest to poprawa warunków codziennej pracy co chyba już możemy dostrzec po uśmiechu widocznym na załączonych zdjęciach.
  Życzymy miłej, bezpiecznej i bezawaryjnej jazdy przez wiele lat!
  Całkowity koszt projektu wyniósł 143 500 zł z czego – 90.000 zł to dofinansowanie z PFRON
  Czytaj Więcej o: Nowy samochód w Gminie Tuczno

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:0000-00-00 00:00:00przez: -
Opublikowano:0000-00-00 00:00:00przez: -
Podmiot udostępniający: -
Odwiedziny:3672

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.

Banery/Logo