Serwis Internetowy Urzędu Miejskiego w Tucznie

Aktualności

Artykuły

Bezpłatne kursy unijne dla mieszkańców

20 października 2017

Maciej Kubisz

Zaproszenie na Dzień Seniora 2017

18 października 2017

Maciej Kubisz

Ogłoszenia o przetargu

18 października 2017

Joanna Zagiczek

Informacja ZIR

16 października 2017

Maciej Kubisz

Komunikat ZOSP RP oraz WOŚP Rekord resuscytacji

11 października 2017

Bijemy Rekord Resuscytacji krążeniowo-oddechowej razem z WOŚP

W poniedziałek, 16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji co roku w połowie października Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób. W tym roku, na podstawie zawartego porozumienia o współpracy, Związek OSP RP po raz pierwszy przyłącza się do wspólnego bicia rekordu.

Naszym celem jest wspólne promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy. W 2013 roku WOŚP ustanowiła rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób. Wtedy w biciu rekordu udział wzięło 83 111 osób z 1 132 instytucji! W 2015 roku udało się pobić wyczyn i razem z 92 049 osobami z 980 instytucji pokazaliśmy, że Polacy potrafią udzielać pierwszej pomocy. W 2016 pobity został Rekord Polski – w największej lekcji resuscytacji krążeniowo-oddechowej uczestniczyło łącznie 16 557 osób.

Jak będzie w tym roku? To zależy również od Was!

Do piątku – 13 października 2017 r. – przyjmowane są zgłoszenia. Na stronie WOŚP znajdziecie wszystkie potrzebne informacje jak zgłosić się do uczestnictwa w biciu rekordu: https://www.wosp.org.pl/uczymy-ratowac/rekord/zglos-sie

Druhowie! Przyłączcie się do bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób. Zgłoście swoją OSP.

Nina Mirgos-Kilanowska

Rzecznik Prasowy
Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej

ZOSP RP

Mobilny Punkt Informacyjny

2 października 2017

Maciej Kubisz

Pomoc KOWR dla rolników i producentów rolnych

28 września 2017

W związku z falą niekorzystnych zjawisk pogodowych  co przełożyło się na trudną z punktu widzenia utrzymania płynności finansowej sytuacją producentów rolnych na terenie działania Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej w imieniu Zarządu ZIR informuję, że w obliczu ogromnych start spowodowanych wystąpieniem deszczy nawalnych w miesiącu sierpniu w woj. zachodniopomorskim, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa  udziela producentom rolnym pomocy w postaci: umorzenia całości lub części należności, odroczenia terminu zapłaty należności lub rozłożenie jej na raty. W przypadku rat wykupu gruntu możliwe jest odroczenie bieżącej raty spłaty za wykup gruntu lub w przypadku gdy kontrahent KOWRu  posiada odroczenie spłaty rat z lat ubiegłych i nie ma możliwości jej uregulowania możliwa jest restrukturyzacja spłaty pod pewnymi warunkami. Uwypuklenia wymaga jednak kwestia, iż przedmiotowy wniosek (czynsz i raty wykupu) należy złożyć przed upływem terminu płatności należności.  Wniosek powinien zawierać opis sytuacji dotyczący przesłanek do udzielenia programu pomocowego. Co ważne nie musi być kompletny, jeżeli rolnik nie posiada np. jeszcze protokołu komisji szacującej straty może dostarczyć go w późniejszym terminie, istotne aby wniosek został złożony przez upływem terminu płatności.

Joanna Zagiczek
Czytaj więcej o: Pomoc KOWR dla rolników i producentów rolnych